Powody do napisania książki w nowym roku

Odkryjesz coś o sobie.

Pisanie zmusza cię do koncentracji, do myślenia. Proces pisania zmusi Cię do zaglądania w głąb siebie (czego zwykle nie robimy). Pisząc, można uzyskać lepszy obraz tego, co naprawdę ma znaczenie. Napisanie książki nauczy Cię również wiele o wartości siły woli. Poświęcenie się pisaniu i posuwania się do przodu każdego dnia pomoże ci stworzyć lepszą samodyscyplinę. Napisanie książki może być sposobem na ponowne odnalezienie siebie, na ponowne odkrycie tego, kim jesteś, Twoich najgłębszych myśli, Twoich wartości i Twoich motywacji. Poza tym, pisanie jest tańsze niż terapia.

Stworzysz książkę, która może być wydana.

Przed powstaniem Amazon bardzo trudno było wydać książkę. Albo miałeś dużo szczęścia, albo to wydawca skontaktował się z tobą, albo zapłaciłeś wydawcy, który sam opublikował twoją książkę. Dzięki platformie Amazon i innym stronom internetowym, te czasy bezpowrotnie minęły. Dziś wystarczy mieć historię do opowiedzenia, aby wydać książkę. „Self-publishing” jest dostępny dla każdego, choć wymaga od Ciebie wiedzy, jak obsługiwać niektóre programy. Poza tym, ponieważ jesteś wydawcą, to ty będziesz tym, który zarządza absolutnie wszystkim: czasem, platformami i cenami. I co najważniejsze, dostaniesz więcej pieniędzy, niż gdybyś publikował książkę w wydawnictwie.

Książki – wiele tytułów

Mógłbyś stworzyć dobry biznes.

Nie zostaniesz następnym milionerem, ale pisanie i opublikowanie książki zarobi trochę pieniędzy. Wiele stron internetowych i blogów w internecie tworzy mniej lub bardziej trwałe źródło dochodu dzięki wydawanym przez nie książkom i podręcznikom. A jeśli masz blog, książka będzie tylko pierwszym krokiem w zarabianiu. Możesz zmienić swoją książkę w kurs, w audiobook. Istnieje wiele opcji, aby stworzyć biznes z pomysłu.

Przestaniesz szukać wymówek.

Od dłuższego czasu myślisz o napisaniu książki. Masz świetny pomysł (lub kilka) i wiesz, że możesz to zrobić. Ale wciąż się wahasz.

Znajdziesz swoją pasję.

Wszyscy mamy pasje. Są tu członkowie drużyn piłkarskich, miłośnicy gier wideo i filmowcy. Jaka jest twoja pasja? Powinieneś już teraz znać odpowiedź na to pytanie. Od jak dawna naprawdę cieszysz się czymś, co cię uszczęśliwia? Jeśli twoja odpowiedź brzmi: nie pamiętam albo minęło dużo czasu, to nie masz żadnej wymówki. Napisz książkę o tym, co tak bardzo kochasz. Jeśli piszesz o czymś, co jest Twoją pasją, o wiele łatwiej będzie Ci zaangażować się w książkę i zakończyć ją.

Będziesz musiał zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

Za każdym razem, gdy zaczyna nowy rok, wszyscy składamy sobie obietnice. Na przykład, w tym roku nie zjem tyle mięsa ani nie wypiję tyle piwa. Życie ma wystarczająco dużo obowiązków. Zamiast wyznaczać cele, o których z góry wiadomo, że nie zostaną zrealizowane, postaw sobie realne wyzwanie. Pisanie książki może wyprowadzić Cię z Twojej strefy komfortu. Praca nad nowym projektem jest trudna. Dlatego to jest wyzwanie. Ale to też ekscytujące i zabawne. Jedynym sposobem na rozwój osobisty jest zmuszenie się do opuszczenia swojej strefy komfortu. Więc czas wskoczyć na głęboką wodę, w nowym roku musisz napisać swoją książkę.

Dowiesz się czegoś nowego.

Od kilku lat co roku w styczniu planuję w ciągu roku nauczyć się czegoś nowego. Przez te lata nauczyłem się trochę projektowania graficznego, korzystania z Photoshopa, trochę tworzenia stron internetowych. Pisanie książki wymaga pewnej nauki z twojej strony. Będziesz musiał nauczyć się badać tematy, doskonalić swoje techniki narracyjne i otworzyć się na nowe pomysły. Pisanie książki może prowadzić do badań na określony temat, aż do momentu, gdy staniesz się ekspertem.