Ile książek w ciągu roku?

Ostatnio usłyszałem postanowienie noworoczne jednej ze znajomych, że przeczyta w ciągu tego roku tyle książek, ile aktualnie waży. Ciekawe podejście. Waży poniżej 60 kg, więc wyzwanie w stylu jedna książka na tydzień. Ile Wy czytacie książek w ciągu 12 miesięcy? Może macie jakiś plan?

365 dni, czyli 52 tygodnie. Tyle mamy na nowe doświadczenia, problemy, radości, ale też realizację marzeń, zdobywanie wiedzy, postanowienia. Wielu z nas wraz z Nowym Rokiem zaczyna czytać książki, albo ustanawia sobie nową liczbę, ile ich przeczyta.

Jak napisać streszczenie książki

Czy 50 książek w ciągu roku to dużo? Gdyby to była średnia, bylibyśmy niezwykle oczytanym i mądrym narodem. Tak oczywiście nie jest. 50 książek, to mniej więcej jedna na tydzień. Umówmy się, niewielu z nas czyta książkę tygodniowo. W wielu przypadkach jedna miesięcznie to sukces. Nie mówiąc o przypadkach skrajnych, gdzie nie czyta się wcale, a jak podają bardzo złe statystyki, Polacy często czytają maksymalnie jedną książkę… rocznie.

Osobiście uważam, że gdyby przeciętny Polak czytał 12 książek rocznie, nie byłby to już taki zły wynik. Jedna książka miesięcznie. To naprawdę da się zrobić i nie przemawia do mnie argument braku czasu. Załóżmy, że książka ma 300 stron, czyli jak właściwie każdy, pierwszy lepszy kryminał. Wychodzi około 10 stron dziennie… Naprawdę, nie da się?

One thought on “Ile książek w ciągu roku?

Dodaj komentarz