Pisanie książki w częściach

Pisanie książki to duża ilość pracy. Wielu pisarzy dzieli dzieło na części, popularne wśród nich jest powiedzenie, że najlepszym sposobem na zjedzenie słonia jest jedzenie go przez małe kawałki. Jeśli postrzegasz swoją książkę jako pojedynczy 400-stronicowy blok, twój mózg będzie postrzegał ją jako potworne zadanie. Musisz zrozumieć, czym jest książka: rękopisem składającym się ze słów, akapitów i stron. Podczas pisania słów pojawią się akapity, a z każdym akapitem dodane zostaną kolejne strony do projektu.

Dobra whiskey jest destylowana. Oznacza to, że z całej beczki tylko mała część staje się whisky. Najlepsze whisky, są destylowane do dwóch razy. Proces destylacji oczyszcza wszystkie zanieczyszczenia i filtruje tylko czystą ciecz.

Ale przed destylacją, musisz stworzyć „zacier”. „Zacier” w tym przypadku to twój wielki pomysł na książkę. Żebyś mógł ją destylować, musi to być dobry pomysł. Taki, który cię pasjonuje i jest pierwszą rzeczą o której myślisz każdego ranka, która każdego dnia motywuje cię do zasiądnięcia przed klawiaturą. To musi być ekscytujące dla ciebie, ale musi być też ekscytujące dla każdego, kto to przeczyta.

Na półkach jest tak wiele książek, że nie możesz sobie pozwolić na żadne ryzyko. Założenie twojej książki, zdanie, które włożyłbyś do paska twojej książki, musi być na tyle dobre, aby twój czytelnik był zachwycony.

Skąd wiesz, cz jakiś pomysł jest wystarczająco dobry? To prostsze niż się wydaje, nie ma żadnej formuły. Najlepsze pomysły to po prostu te, które trzymają się w głowie i pozostają tam przez lata, nasilając się powoli. Dopóki ich nie wypiszesz.