Recenzja książki “Papierowy Mag. Mag. Tom 1” Charlie N. Holmberg

Jeśli kochacie fantasy, świetnie wykreowany świat, i jeszcze lepiej wykreowanych bohaterów, to właśnie trafiliście na recenzje książki idealnej dla was. “Papierowy Mag. Mag. Tom 1”  Charlie N. Holmberg to książka, która zawiera wszystko, czego można oczekiwać od dobrej fantastyki, dodatkowo autorka połączyła steampunk z magią. Czego można chcieć więcej!

Co wiemy o fabule książki?

Ceony Twill to ambitna dziewczyna, która ma jedno marzenie- zostać Wytapiaczem. Wytapiacz to osoba, która zajmuję się metalem, a dokładniej magią metali. Ceony jest więc zdeterminowana, aby nabyć potrzebne kwalifikacje i doświadczenie, aby stać się najlepszym Wytapiaczem, więc w tym celu zapisuję się do Szkoły Magów Tagis Praff, w której ma nabyć potrzebną jej wiedzę. Ceony jest jedną z najlepszych w szkole, uczy się pilnie, nie przegapia żadnych lekcji, a nauczyciele chwalą ją za jej determinację i zaangażowanie. Nic więc dziwnego, że skończyła szkołę z wyróżnieniem, lecz to właśnie wtedy zaczynały pojawiać się w jej życiu kłopoty.

Otóż Szkoły Magów Tagis Praff szuka Składacza. Ze względu na obecną sytuację, w ich kraju brakuję osób, które mogłyby się zajmować magią papieru, a szkoła została wybrana, aby wytypować jedną osobę, która zostanie odesłana na specjalny staż, dzięki któremu stanie się profesjonalnym Składaczem. Ze względu na to, że Ceony Twill jest jedną z najlepszych uczennic, to właśnie on ma zostać wysłana do Emery’ego Thane’a.

Dziewczyna jest zrezygnowana, ale nie porzuciła jeszcze swoich wielkich ambicji, i z podniesioną głową wyrusza do swojego nowego nauczyciela. Szybko okazuję się, że ten zdziczały staruszek, posiada ogromną wiedzę, która pozwoli Ceonie stać się Składaczem. Niestety Emery Thane zostaje ofiarą porywacza Wycinacza, i teraz Ceony wyrusza, aby odnaleźć swojego nauczyciela. Nie będzie to jednak takie łatwe, a po drodze, dziewczyna będzie musiała wiele poświęcić.

Więcej sprawdzisz na portalu: https://www.autorka.pl/