Recenzja książki “Sidła” Piotr Kościelny

Sidła- Piotr Kościelny

“Sidła Piotra Kościelnego to nie książka dla ludzi o słabych nerwach, lecz dla tych wybranych, których nie przerażają okrutne zbrodnie, opisane szczegół po szczególe, niczego nie ukrywają, i przedstawiające ludzkie zwłoki czy proces zabójstwa ze staranną dokładnością. Można to porównać do tego, kiedy byśmy byli sami świadkami zdarzenia, i cała tragedia odgrywała się na naszych oczach, a my nie możemy na to nic poradzić.

Piotr Kościelny stworzył mroczny kryminał, z wątkami thrillera i horroru, który może spotkać każdego z nas, i to w tej książce najbardziej przeraża. Mogę czytelnika zapewnić, że po przeczytaniu lektury nie będzie on umiał rozróżnić fikcji, od rzeczywistości, i będzie głęboko się zastanawiał, czy zdarzenia i bohaterowie opisani w tym kryminale są prawdziwe, czy tylko wytworem wyobraźni autora, a może Piotr Kościelny połączył fikcję z rzeczywistością? O tym czytelnik będzie musiał przekonać się sami sięgając po “Sidła”.

Ciekawe wydarzenia kulturalne możesz też znaleźć na Grudziadz Info, gdzie wrzucamy też różne artykuły na temat edukacji.

Dwie kobiety bawiły się we wrocławskim barze, kiedy to jedna z kobiet naglę, zaginęła, jej koleżanka z przerażeniem w oczach, nie wiedziała, co począć więc udała się na pobliski komisariat. Śledczy od razu widzieli się do roboty, lecz kobietę znaleziono martwą.

Kilka miesięcy potem ginie kolejna kobieta, lecz policjanci i śledczy nie wiążą jeszcze ze sobą tych dwóch śledztw. Zorientowali się dopiero wtedy, gdy odnaleziono zwłoki drugiej kobiety, i znaleziono na niej ślady, podobne do tych, co u pierwszej kobiety.

Kiedy śledczy zaczynają swoje dochodzenie, dochodzą do makabrycznego wniosku. Otóż okazuję się, że mordercą obydwóch kobiet, była…kobieta. Wszyscy wiedzą, że teraz zaczyna się walka z czasem, ponieważ wszystko wskazuje na to, że mają do czynienia z seryjnym mordercą.

W tym samym czasie śledczy Sikora chce się zająć powtórnie sprawą łowcy, który polował na pedofilów. Sądzi on, że w tej sprawie skazaną niewinną osobą, ale żeby to udowodnić, będzie potrzebował rzetelnych dowodów.

Piotr Kościelny po raz kolejny udowadnia swoim czytelnikom, że jest mistrzem prowadzenie wielowątkowych akcji trzymających w napięciu.